Kto tvorí Polaris?

Miloš Kollár – Milky

Ahoj, som Milky zo 49. zboru Geronimo v Prešove. Skauting je súčasťou môjho bytia, môjho srdca a zapálil vo mne lásku k napredovaniu, zážitkom, puťákom, ku kajakovaniu a ku všetkému, čo vás napadne. Študujem záhradnú a krajinnú architektúru v Brne a ak mi to štúdium dovolí, utekám do divočiny, no nepohrdnem ani dobrým jedlom, čajom či posedeniu pri ohni.

Ivka Pivovarníková – Ivka

Ahoj, moje meno je Ivka a som z 33. zboru Ordo Salinae Prešov – Solivar.
V skautingu už 9 rokov nachádzam krásu radcovania, vodcovania a jedenia z ešusu⭐️😋
Mojou srdcovkou sú drobničky a rozhovory pri ohni. V neskautskom živote som študentkou špeciálnej pedagogiky v Prešove. Vo voľnom čase chodím rada na prechádzky, tvorím vecičky z pinterestu a vysedávam s kamošmi v čukoláde (to miesto vám rada ukážem, ak sa prihlásite na Polaris✨)

Tobiáš Korečko – Garfield

Tak teda čosi o mne študujem na Palackého Univerzite v Olomouci medzifakultny dvojodbor Matematika pre vzdelávanie / Anglická filológia. Medzi moje záľuby patrí beh, korčule a pohyb vo všeobecnosti, rozprávanie sa a premýšľanie nad zložitými témami, kritické myslenie a správna diskusia, ale okrem toho mám rád z času na čas aj kreatívne činnosti akéhokoľvek umeleckého druhu. Skautujem už takmer 14 rokov a pochádzam zo 112. zboru Prameň Prešov-Sekčov. Za ten čas som bol účastníkom radcom, vodcom až členom vzdelávacieho tímu RK VSO. Baví ma tvoriť program, ale stretneme sa aj na prednáškach.

Zuzka Kalinská – Zuzka

Čauky, som Zuzka zo 7. Zboru Slanských vlkov Prešov. Skautujem už krásnych 6 rokov.  Študujem ekológiu a environmentalistiku v Nitre.  Rada trávim čas v prírode, avšak neodmietnem dobrú knihu či seriál.

Alexandra Alexiová – Šišpa

Ahoj, som Šišpa zo 49. zboru Geronimo Prešov.   Popri študovaní rádiologickej techniky nezabudnem vybehnúť do prírody na výlet alebo navariť si na noxe. Vďaka skautingu sa môžem venovať tomu čo ma baví..kajak,  výpravy  či športy. Ale ani ostať v posteli s dobrou knihou alebo hrou neodmietnem.

Filip Suchý – Flow

Mojím rodným skautským zborom je 112. zbor Prameň Prešov – Sekčov, kde som v mojich 16-tich objavil čaro skautingu. Dnes popri štúdiu na Ústave manažmentu STU v BA zastávam funkciu oblastného inštruktora VSO. Taktiež mám rád neplánované výjazdy a studenú vodu. 

Každým rokom v skautingu vidím ako sa otvárajú možnosti, kde sa človek môže realizovať, a kde môže načerpať. Hlavné je mať trochu odvahy a netreba sa báť zlyhaní. Je len na tebe, či vykročíš na neznámu cestu plnú rozhodnutí, zážitkov a lekcií.

Magdaléna Škodová – Magda

Čaute, čaute! Som Magda z 2. Zboru Dlhých mačiek z Trnavy. Mám 20 rokov a v našom zbore sa momentálne venujem rangerom, ktorých máme požehnane. Prirástla som do Polaris trošku neskôr ako moji kolegovci, no veľmi sa teším na príležitosť spoznať a čo to naučiť nových lídrov.

Moja najväčšia záľuba je skauting a cez neho mám veľa možností sa posúvať v mojom osobnom živote a tráviť čas v prírode a medzi ľuďmi ktorých mám rada.

Dúfam že sa čoskoro vidíme, teším sa na vás!

Alžbeta Harzeková – Ribana

Ahoj! Volajú ma Ribanna a som z 25. zboru Vodopád zo Žiliny, kde vediem oddiel skautiek a rangeriek. Študujem architektúru a urbanizmus v Brne. Na svojich potulkách lesmi najradšej testujem extrémnu teplotu spacáku. Vyhľadávam nespútané dobrodružstvá a nechám sa nahovoriť snáď na každú blbosť. Polaris mení všedný deň na nezabudnuteľný zážitok.