Kto tvorí Polaris?

Polaris tvoríte najmä vy – účastníci. Každý ročník je jedinečný a niečím špecifický. Ale vás asi bude zaujímať stála zložka – náš tím. V krátkosti sa vám teda predstavíme:

Miloš Kollár – Milky

Ahoj, som Milky zo 49. zboru Geronimo v Prešove. Skauting je súčasťou môjho bytia, môjho srdca a zapálil vo mne lásku k napredovaniu, zážitkom, puťákom, ku kajakovaniu a ku všetkému, čo vás napadne. Študujem záhradnú a krajinnú architektúru v Brne a ak mi to štúdium dovolí, utekám do divočiny, no nepohrdnem ani dobrým jedlom, čajom či posedeniu pri ohni.

Tobiáš Korečko – Garfield

Tak teda čosi o mne študujem na Palackého Univerzite v Olomouci medzifakultny dvojodbor Matematika pre vzdelávanie / Anglická filológia. Medzi moje záľuby patrí beh, korčule a pohyb vo všeobecnosti, rozprávanie sa a premýšľanie nad zložitými témami, kritické myslenie a správna diskusia, ale okrem toho mám rád z času na čas aj kreatívne činnosti akéhokoľvek umeleckého druhu. Skautujem už takmer 14 rokov a pochádzam zo 112. zboru Prameň Prešov-Sekčov. Za ten čas som bol účastníkom radcom, vodcom až členom vzdelávacieho tímu RK VSO. Baví ma tvoriť program, ale stretneme sa aj na prednáškach.

Alexandra Alexiová – Šišpa

Ahoj, som Šišpa zo 49. zboru Geronimo Prešov.   Popri študovaní rádiologickej techniky nezabudnem vybehnúť do prírody na výlet alebo navariť si na noxe. Vďaka skautingu sa môžem venovať tomu čo ma baví..kajak,  výpravy  či športy. Ale ani ostať v posteli s dobrou knihou alebo hrou neodmietnem.

Zuzka Kalinská – Zuzka

Čauky, som Zuzka zo 7. Zboru Slanských vlkov Prešov. Skautujem už krásnych 6 rokov.  Študujem ekológiu a environmentalistiku v Nitre.  Rada trávim čas v prírode, avšak neodmietnem dobrú knihu či seriál.

Alžbeta Harzeková – Ribana

Ahoj! Volajú ma Ribanna a som z 25. zboru Vodopád zo Žiliny, kde vediem oddiel skautiek a rangeriek. Študujem architektúru a urbanizmus v Brne. Na svojich potulkách lesmi najradšej testujem extrémnu teplotu spacáku. Vyhľadávam nespútané dobrodružstvá a nechám sa nahovoriť snáď na každú blbosť. Polaris mení všedný deň na nezabudnuteľný zážitok.

Veronika Motyková – Mami

Ahojte, som Mami zo 64. zboru Štefana Kluberta v Levoči. Vďaka štúdiu psychológie môžem bez výčitiek čítať veľa zaujímavých kníh, ale nevyžiadanej diagnostiky sa báť nemusíte 😉  Prezývku mám vďaka skautíčatám, ale volá ma tak kadekto. Milujem offline trávenie času s priateľmi aj sama na bylinkových potulkách. Preferujem čaj, najviac kávy vypijem počas tábora a rada zbieram príbehy.

Juraj Leskovianský– Jednotka

Nazdar, moje meno je Jednotka a skautujem v 75. zbore v Spišskej Novej Vsi. Skautujem už od 7 rokov a skauting som si obľúbil najmä kvôli priateľstvám a zážitkom ktoré som tu zažil. Chodím na gymnázium v Spišskej. V minulosti som hrával futbal, tancoval som spoločenské tance a hrával som na gitare. Teraz som už na plný úväzok skaut, ale stále si rád zašportujem.

Ján Svitana – Skautská Sranda

Ahojte, ja som Sranda. Začal som skautovať niekedy okolo roku 2011, keď som mal 6 rokov. Takže už asi 13 rokov obohacujem 25. zbor Vodopád Žilina svojou existenciou. Študujem na SOŠ Lesníckej a drevárskej Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku.

Veľmi rád rozprávam (uvidíte na prednáškach), tvorím a skúšam nové veci, najmä ak sú spontánne a crazy (napr. vyrobenie si vlastného brnenia, pešo prejsť zo školy do Poľska, alebo založenie YT kanálu).